Galerie

  • 1. Biuro Wystaw / Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej

  • 2. BWA Warszawa

  • 3. Dawid Radziszewski

  • 4. ESTA

  • 5. Fundacja Galerii Foksal

  • 6. Fundacja Profile

  • 7. HOS Gallery

  • 8. HOS Gallery

  • 9. Instytut Fotografii Fort

  • 10. Jednostka

  • 11. Le Guern

  • 12. LETO

  • 13. lokal_30

  • 14.

  • 15. Monopol

  • 16. Naga

  • 17. Olszewski Gallery

  • 18. Piktogram

  • 19. Pola Magnetyczne

  • 20. Polana Institute

  • 21. Polana Institiute

  • 22. Propaganda

  • 23. Raster

  • 24. Rodriguez Gallery

  • 25. Serce Człowieka

  • 26. Stereo

  • 27. Szara

  • 28. Szydłowski

  • 29. Wizytująca

  • 30. Wschód

  • 31. W Y

Mapa

W Y

Śmietanka
Gabriela Porada, Damian Ciszek, Izabela Magnuszewska, Kuba Stępień, Kolektyw YORBATKA, Marcin Kosakowski
1-4.10.2020
czw.–niedz. 11–19
Szkoła/Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
Emilii Plater 31

Wschód

HER DARK MATERIALS
Maria Loboda
1.10–7.11.2020
wt– sob.–niedz. 12–18
Adres: ul. Bracka 20b

Wschód
Wizytująca

Niebieskie słońce
Agata Kus
1.10–28.11.2020
Czynne: wt.–pt. 14–19 sob. 11–14
Adres: ul. Grzybowska 88

Szydłowski

Historie, którymi się stajemy
Małgorzata Mirga-Tas
Kurator: Konstanty Szydłowski
1.10–6.11.2020
Czynne: śr.–pt. 14–18
Adres: ul. Wspólna 53

Szydłowski
Szara

No Regerts
Szymon Szewczyk
1–10.10.2020
Czynne: wt.–sob. 14–18
Adres: Biennale Warszawa, ul. Marszałkowska 34/50

Stereo

Cezary Poniatowski
1.10–7.11.2020
Czynne: wt.–sob. 12–18
Adres: ul. Bracka 20b

Serce Człowieka

We paint what ghosts and angels tell us to
Zuzanna Bartoszek, Krzysztof Grzybacz

Skutki pandemii: sny
Michalina Chłodzińska, Milena Soporowska, Martyna Bolanowska, Adam Kozicki, Kamil Pierwszy Iwo Panasiewicz, Katarzyna Olma, Paweł Olszewski, Aleksandra Liput, Jan Jurczak, Yui Akiyama Planeta, Jan Porczyński, Zuza Piekoszewska, Joanna Krajewska, Øleg&Kaśka,Oskar Pawełko, Jan Możdżyński, Weronika Wysocka, Kaja Rata, Agnieszka Antkowiak, Laura Ociepa, Zofia Pałucha, Marceli Adamczyk, Matejko Michał, Mateusz Wójcik, Jakub Gliński, TissueHunter, Katarzyna Balicka, Wojtek Skrzypczyński, Jan Eustachy Wolski, Paweł Żukowski, Magdalena Lazar, Wiktoria Walendzik, Marta Niedbał, Aleksandra Kompała, Joanna Woś, Antonina Widt, Agnieszka Mastalerz, Konrad Żukowski, Maciej Nowacki, Grzegorz Demczuk

1–18.10.2020
Czynne: czw.–sob. 13–20, niedz. 14–19
Adres: Nowy Świat 63 (Nowy Świat Muzyki, 1. piętro)

Serce Człowieka
Rodriguez Gallery

Persistence
Marlon de Azambuja, Gonzalo Elvira, Dalila Gonçalves, Agnieszka Grodzińska, Jimena Kato, Michał Martychowiec, Sreshta Rit Premnath, Michał Smandek, María Tinaut, Keke Vilabelda
1–4.10.2020
Czynne: pt.–niedz. 11–19
Adres: Litewska 11/13

Rodriguez Gallery
Raster

Room Tour
Karolina Jabłońska, Sophie Thun
1.10–7.11.2020
Czynne: wt.–sob. 12–18
Adres: ul. Wspólna 63

Propaganda

Wszyscy są na zewnątrz swoich wnętrz
Sharon Balaban | Ryszard Grzyb
kurator: Jacek Sosnowski
1–31.10.2020
Czynne: pon.–sob. 12–18
Adres: Foksal 11/1

Polana Institiute

The Kitchen
Przemysław Branas, Felipe Cuartas, Martyna Czech, Weronika Gęsicka, Martyna Kielesińska, Hanna Krzysztofiak, Olga Micińska, Paulina Włostowska, Mikołaj Sobczak, Martha Rosler, Ryan Trecartin, Kinga Michalska
1–4.10.2020
Czynne: czw.–niedz. 11–19
Adres: Clay. Warsaw Burdzinskiego 5

Polana Institute

Napoleonka albo śmierć
Hanna Krzysztofiak
1–18.10.2020
Czynne: pon.–sob. 12–18
Adres: al. Jana Pawła II 49

Polana Institute
Pola Magnetyczne

Demonstracja obrazów
Agata Bogacka
1.10–14.11.2020
Czynne: po umówieniu telefonicznym lub mailowym
Adres: ul. Londyńska 13

Piktogram

AMATEUR THREESOME
Krystian Truth Czaplicki
1.10–7.11.2020
Czynne: wt.–pt. 12–19, sob. 12–16
Adres: ul. Kredytowa 9/1

Olszewski Gallery

Śmierć Drzewa Palmowego
Joanna Rajkowska
1.10-31.11.2020
Czynne: wt.–pt. 11–14, 15–19, sob. 11–16
Adres: ul. Szpitalna 8A/6

Olszewski Gallery
Naga

Złość piękności szkodzi
Weronika Perłowska
1–14.10.2020
śr.–sob. 14–19
ul. Częstochowska 20
[przestrzeń udostępniona przez KARROT. Kawa i kultura]

Monopol

Leon Tarasewicz
1.10–28.11.2020
Czynne: wt.–pt. 12–19, sob. 12–16
Adres: ul. Marszałkowska 34/50

Monopol

Pustynia Piasek Susz
Igor Przybylski
1.10–5.12.2020
Czynne: wt. 14–19, czw. 14–21,
pt. 14–19, sob. 12–16
Adres: ul. Oleandrów 6

lokal_30

Wielbłąd nigdy nie zapomina
Diana Lelonek, Anna Orbaczewska, Katarzyna Swinarska, Sofi Zezmer, Jan Możdżyński, Adelina Cimochowicz, Karolina Grzywnowicz, Dobromiła Hada-Jasikowska
1.10–7.11.2020
Czynne: śr.–pt. 12–18, sob. 12–15
Adres: ul. Wilcza 29A/12

LETO

O próżnej sławie i ulotnym smaku truskawki lub poziomki
Wojciech Ireneusz Sobczyk
1.10–28.11.2020
Czynne: wt.–pt. 12–19, sob. 12–16
Adres: ul. Dzielna 5

Le Guern

Ogród Jurajski
C.T. Jasper & Joanna Malinowska
1.10–10.11.2020
Czynne: wt.–pt. 12–18 sob. 11–16
Adres: ul. Katowicka 25/1

Jednostka

Cliffhanger
Weronika Gęsicka

Żenszczina
Magda Hueckel

1–17.10.2020
Czynne: wt.–sob. 14–18
Adres: ul. Andersa 13

Jednostka
Instytut Fotografii Fort

Abzgram
Karolina Wojtas
kurator: Rafał Milach
1.10–29.11.2020
Czynne: śr.–pt. 14–18, sob.–niedz. 12–18
Adres: ul. Racławicka 99 (Fort Mokotów, budynek 06)

HOS Gallery

Shaman Woman
Si On
1–4.10.2020
czw.–niedz. 11–19
ul. Mysia 3 (3 piętro)

HOS Gallery

Przenikanie czasu
Roma Hałat
1.10–7.11.2020
Czynne: śr.-pt. 12.00–19.00, sob. 12.00–16.00
Adres: Dzielna 5

HOS Gallery
Fundacja Profile

Od A do B
Ryszard Waśko
1–30.10.2020
Czynne: wt.–sob. 12–19
Adres: ul. Franciszkańska 6

Fundacja Galerii Foksal

Płaca za Pracę Domową
Paulina Ołowska, Agata Słowak, Natalia Załuska
1.10–21.11.2020
Czynne: wt.–sob. 12–18
Adres: ul. Górskiego 1A

ESTA

Język obrazu/Obraz języka
Andrzej Dłużniewski, Stanisław Dróżdż, Wanda Gołkowska, Jarosław Kozłowski
1–10.10.2020
Czynne: czw.–niedz. 11–19
Adres: Aleje Jerozolimskie 51 (Muzeum im. Bolesława Biegasa)

Dawid Radziszewski

Tatjana Danneberg
1–31.10.2020
Czynne: wt.–sob. 12–18
Adres: ul. Kolejowa 47A/U5 (19. Dzielnica)

Dawid Radziszewski
BWA Warszawa

Amalgamat
Sławomir Pawszak
kuratorka: Monika Cejkova
1.10–28.11.2020
Czynne: śr.–sob. 14–18, sob. 12–16
Adres: ul. Marszałkowska 34/50/666

BWA Warszawa
Biuro Wystaw / Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej

Czasy nie-ludzkie
Katarzyna Górna
1.10–30.11.2020
pon.–sob. 12–18
niedz. po wcześniejszym umówieniu się
Krakowskie Przedmieście 16/18, lok. 4

Biuro Wystaw / Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej

Program

1–4.10.2020
wernisaże w galeriach 11.00–19.00

 

CZWARTEK 1 PAŹDZIERNIKA 2020
galerie czynne 11.00–19.00

17.30
Piętka chlebka, ale pięta chleba (blondino udostępnij),
performance Kolektywu YORBATKA (Hubert Wencel, Maciej Miąsek)
W Y
Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
ul. Emilii Plater 31

 

SOBOTA 3 PAŹDZIERNIKA 2020
galerie czynne 11.00–19.00

12.00
Spotkanie przy kawie z kuratorem wystaw;
wymagana rezerwacja telefoniczna
(+48 791 731 123)
Galeria Serce Człowieka
ul. Nowy Świat 63

12.00–16.00
Adelina Cimochowicz Nekrolog orzeszka ziemnego, działanie
lokal_30
ul. Wilcza 29a/12

14.00–16.00 oraz 17.00–19.00
Konrad Smoleński Deaf Opera: Ataraxy
Jasna 10. Warszawska Świetlica Krytyki Politycznej
ul. Jasna 10/3

Organizatorzy: fundacja Automatophone, galeria Leto,
Jasna 10. Warszawska Świetlica Krytyki Politycznej

12.00-19.00
Pogłos
DAVID OSTROWSKI, TOBIAS SPICHTIG
Instytut Awangardy
al. „Solidarności” 64/118
Fundacja Galerii Foksal oraz Galeria Wschód

15.00
Rozmowa Stan zagrożenia;
goście: Weronika Gęsicka i Magda Hueckel;
prowadzenie: Katarzyna Sagatowska
Jednostka
ul. Andersa 13

16.00–17.00
Pustynia Piasek Susz Sito
Premiera serigrafii Igora Przybylskiego połączona
z sitodrukiem na żywo w wykonaniu Kwiaciarni Grafiki
Galeria m²
ul. Oleandrów 6
(prosimy o przyniesienie jednej sztuki jasnej koszulki, torby itp.)

17:00 –19:00
Premiera książki grupy Twożywo
Plądrujemy ruiny rzeczywistości;
podpisywanie publikacji przez członków grupy
Raster
ul. Wspólna 63

 

NIEDZIELA 4 PAŹDZIERNIKA 2020
galerie czynne 11.00–19.00

12.00–15.00
Premiera książki grupy Twożywo
Plądrujemy ruiny rzeczywistości;
podpisywanie publikacji przez członków grupy
Monopol
ul. Marszałkowska 34/50

12.00–16.00
Spotkanie z Zuzanną Bartoszek
i Krzysztofem Grzybaczem przy kawie;
wymagana rezerwacja telefoniczna
(+48 791 731 123)
Galeria Serce Człowieka
ul. Nowy Świat 63

12.00-19.00
Pogłos
DAVID OSTROWSKI, TOBIAS SPICHTIG
Instytut Awangardy
al. „Solidarności” 64/118
Fundacja Galerii Foksal oraz Galeria Wschód

15.00
DMKHV live act
koncert eksperymentalnego projektu
DMKHV Szymona Szewczyka
organizowany przez galerię Szarą
Biennale Warszawa
ul. Marszałkowska 34/50

16.30
Kroniki zarazy – spotkanie wokół serialu internetowego
na podstawie Dzienników z czasów zarazy Magdy Hueckel;
goście: Lena Frankiewicz, Magda Hueckel, Tomasz Maśląkowski, Tomasz Śliwiński;
prowadzenie: Katarzyna Sagatowska
Jednostka
ul. Andersa 13



Partnerzy strategiczni

http://www.um.warszawa.pl/en http://www.um.warszawa.pl/en https://www.gov.pl/web/kultura/ https://suzuki.pl https://artystycznapodrozhestii.pl/en/home/ https://www.ergohestia.pl https://ingart.pl/pl/main https://www.vogue.pl https://artinfo.pl https://www.raffles.com https://purohotel.pl/en https://kawapopularna.pl

Partnerzy

https://zacheta.art.pl/pl http://tzsp.art.pl https://u-jazdowski.pl https://goout.net/en/warsaw/ https://wspieraj.artmuseum.pl/pl?langset=true http://artmuseum.pl/pl https://iam.pl/pl www.cukrypraga.pl https://koneser.eu

 

 

Materiały Prasowe




Archiwum